Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Almanya, İsrail’i eleştiren Mısır kadın vakfına mali destek sağlamıyor

Almanya, İsrail’i eleştiren Mısır kadın vakfına mali destek sağlamıyor

Haberler Z Haberler Z -
0

Mali destek kesildi

Londra merkezli Middle East Eye haber sitesinin bildirdiğine göre, Alman hükümeti, Mısır’daki Kadın Sorunları Vakfı’na İsrail’i eleştirdiği için geçen aydan beri mali destek sağlamamaktadır.

Alman Büyükelçilikten üzücü mektuplar

Mısır’daki Kadın Sorunları Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve ödüllü kadın hakları savunucusu Azze Süleyman, Almanya’nın Kahire Büyükelçiliği’nden mali desteğin kesilmesi nedeniyle üzüntü bildiren birkaç mektup aldığını açıkladı. Süleyman, İsrail ile diplomatik ilişkilerin kesilmesi, Gazze’deki savaşın durdurulması ve İsrail mallarının boykot edilmesi çağrılarının yer aldığı açıklamaya imza atmasının ardından bu mektupları aldığını belirtti.

“Çifte standart”

Süleyman, “Söz konusu karar, Almanya’nın Yahudilere yönelik kanlı tarihini Gazze’deki sivil cesetler üzerinden arındırma arzusunun bir ifadesidir. İnsan haklarını destekleyen herkesin yüzündeki maskelerin düştüğü, yozlaşmış ve utanç verici tarihi bir aşamadayız.” ifadesini kullandı. Ayrıca, cezalandırma kararlarının “çifte standart” olduğunu vurgulayarak, Büyükelçiliğe yazdığı mektupta hayal kırıklığını dile getirdi.

Çağrıya destek

Kadın hakları savunucusu Süleyman, dünyanın dört bir yanından 254 sivil toplum kuruluşu başkanının da imza attığı açıklamaya destek verdi.

İlgili Yazılar