Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Amerika Birleşik Devletleri’nde Seçimler Yaklaşırken Tansiyon Yükseliyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde Seçimler Yaklaşırken Tansiyon Yükseliyor

Haberler Z Haberler Z -
0

Biden’a Adaylıktan Çekilme Çağrıları Artıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde başkanlık seçimlerine 4 ay kala, Başkan Biden’a yönelik eleştiriler ve adaylıktan çekilme çağrıları gündemi meşgul ediyor.

Medya Biden’ı Çekilmeye Davet Ediyor

CNN, New York Times gibi önemli haber kuruluşları Biden’a adaylıktan çekilmesi yönünde çağrıda bulunuyor. New York Times, “ülkene en iyi hizmet bırakmaktır” başlıklı yazı yayımlarken, CNN ise parti içinde Biden’a çekilme yönünde baskı olduğunu iddia ediyor.

Valilerden Destek Açıklamaları

Biden’ın kampanya ekibi ile yaptığı görüşmede “çekilmiyorum, kimse bana baskı yapmıyor, devam ediyorum kazanacağız” dediği belirtiliyor. Beyaz Saray’da kabul edilen Demokratik Partili valiler de Biden’ı desteklediklerini açıkladı. Ancak, valilerden yalnızca 3’ü kamera karşısına geçip açıklama yapması dikkat çekti.

Aday Değişikliği Sinyalleri

ABD medyası, Kaliforniya Valisi Gavin Newsom’un destek açıklamasını yazılı yapmakla yetinmesini sorguluyor. Bazı iddialara göre, Başkan yardımcısı Kamala Harris’in ismi Biden’ın yerine aday olabilir. Ancak bu iddia ABD kamuoyunda henüz inandırıcı bulunmuyor.

Canlı Yayın Tartışması Eleştirilere Neden Oldu

Demokrat Parti’nin başkan adayını resmen açıklayacağı parti kongresi Ağustos’ta yapılacak. İlk canlı yayın tartışması sırasında Biden, performansıyla eleştirilere maruz kalmış, sağlık durumu ve yaş faktörü gündeme gelmişti. Ancak Biden, yarıştan çekilmeyeceğini ve Trump’a karşı en iyi alternatif olduğunu belirtmişti.

ABD Kongresi Temsilciler Meclisi Demokrat üyesi Lloyd Doggett, 2 Temmuz’da Biden’a başkanlık yarışından çekilme çağrısı yaparak dikkatleri üzerine çekmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir