Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Çin’de Kötü Hava Koşulları Uçuşları Etkiledi

Çin’de Kötü Hava Koşulları Uçuşları Etkiledi

Haberler Z Haberler Z -
0

16 Bin Uçak Seferinden 4 Bin 333’ü İptal Edildi

Çin’de bulunan uçuş veri hizmetleri sağlayıcısı Flight Master’ın aktardığı bilgilere göre, dün ülke genelinde planlanan 16 bin uçak seferinden 4 bin 333’ü kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildi. Bu iptal edilen seferlerin 4 bin 191’i iç hat, 142’si ise dış hat seferleriydi.

Bugün de İptal Edilen Sefer Sayısı Yüksek

Bugün ise 1239 iç hat uçuşu ve 39 dış hat uçuşunun iptal edildiği belirtildi. Ülke genelinde etkili olan soğuk hava dalgası nedeniyle Çin Meteoroloji İdaresi “turuncu alarm” ilan etti.

Çin’de “Turuncu Alarm” İlan Edildi

Çin’in 4 aşamalı soğuk hava uyarı sisteminde “turuncu” ikinci seviye alarm düzeyini temsil eder. Bu durum acil bir durumu ifade ederken, “kırmızı” en yüksek seviye olarak kabul ediliyor. “Turuncu” ikinci seviye alarmın ardından “sarı” ve “mavi” takip ediyor.

Ülkede Hava Sıcaklıkları Düşecek

Ulusal Meteoroloji Merkezi, bugün öğle saatlerinden pazar sabah saatlerine kadar ülkenin büyük bir bölümünde hava sıcaklıklarının 8 ila 12 derece arasında düşeceğini bildirdi. Şaanxi, Cilin, Liaoning eyaletleri ve İç Moğolistan Özerk Bölgesi gibi bölgelerde hava sıcaklığının eksi 20 dereceye kadar düşebileceği uyarısı yapıldı.

Kar Yağışı ve Şiddetli Rüzgar Uyarısı

Başkent Pekin, Tiencin, Hıbey ve Şansi eyaletleri ile Sincan Uygur Özerk Bölgesi için de kar yağışı, şiddetli rüzgar ve don uyarısı yapıldı. Bu durumda hava koşullarının daha da zorlaşması ve uçuşların etkilenmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir