Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Filistin Futbol Takımı, Donosti Kupası’nda İsrail Saldırılarına Dikkat Çekti

Filistin Futbol Takımı, Donosti Kupası’nda İsrail Saldırılarına Dikkat Çekti

Haberler Z Haberler Z -
0

Filistinli Futbol Takımı Donosti Kupası’nda Boy Gösterdi

Bu yıl 32’ncisi düzenlenen Donosti Kupası’na, dünyanın çeşitli ülkelerinden genç futbol takımlarının katıldığına dikkat çekildi. Filistin’den Doğu Kudüs’teki Burj al Luq Luq Kulübü de 17 futbolcu ve 5 teknik heyetiyle bu prestijli turnuvada yer aldı.

Amacı İsrail’in Terörünü Unutturmamak

Filistinli futbol takımı, turnuvada sadece kazanmak için değil, aynı zamanda “İsrail’in Filistin halkına yaşattığı terörü unutturmamak” amacıyla yer aldıklarını vurguladı. Burj al Luq Luq Kulübü, ABD’den Wisconsin Internacional takımını 2-1 mağlup ederek dikkatleri üzerine çekti.

İsrail’in Hedefi Filistinlilere Daha Az Saldırıyla Daha Fazla Zarar Vermek

Gazze Şeridi’nde yaşanan son gelişmeler de yine gündemde. İsrail ordusunun “yeni tip” askeri saldırılarına tanık olundu. Sivil yerleşim bölgelerine yapılan ani saldırılar, Filistinlilere büyük zarar verirken, uluslararası toplumun dikkati bu konuya çekilmeye çalışılıyor.

Filistinli Sağlık Bakanlığından Açıklama

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail’in son 48 saat içinde gerçekleştirdiği saldırılarda 87 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 260 kişinin yaralandığı belirtildi. Toplam can kaybının ise 38 bin 98’e ulaştığı ifade edildi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken, Filistinli futbol takımı spordan aldığı güçle dünyaya sesini duyurmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir