Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Fransız Milletvekilleri İsrail’in Refah’a Yönelik Saldırılarına Tepki Gösterdi

Fransız Milletvekilleri İsrail’in Refah’a Yönelik Saldırılarına Tepki Gösterdi

Haberler Z Haberler Z -
0

Boyun Eğmeyen Fransa Partisi Milletvekili David Guiraud’un Açıklamaları

Fransa‘da Filistin’e verdiği destekle öne çıkan Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisi milletvekili David Guiraud, İsrail‘in Refah’a saldırılarını durdurması gerektiğine hükmeden Uluslararası Adalet Divanı kararını destekledi. Guiraud, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Savaş suçluları cezasız kalmayacak.” ifadesini kullandı ve UAD’nin aldığı kararın önemine vurgu yaptı.

LFI Milletvekili Thomas Portes’in Açıklamaları

LFI milletvekili Thomas Portes ise İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarına değinerek, Birleşmiş Milletlerin (BM) 1,3 milyon sivili koruma altına alması ve UAD kararlarının uygulanmasını sağlamak için barış gücü göndermesi gerektiğini belirtti. Portes, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Soykırımı durdurun.” çağrısında bulundu.

Uluslararası Adalet Divanı Kararları

Uluslararası Adalet Divanı, İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarını durdurmasına, insani yardımları engellememesine ve BM görevlilerinin Gazze’ye girişine izin vermesine hükmetti. Yeni aldığı tedbir kararlarıyla UAD, İsrail’in saldırgan politikalarına karşı sert bir duruş sergilemeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir