Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Hamas İsrail’e Karşı Saldırılar Düzenledi

Hamas İsrail’e Karşı Saldırılar Düzenledi

Haberler Z Haberler Z -
0

İsrail Piyade Grubu Anti-Personel Mayınlarıyla Vuruldu

Hamas hareketinin askeri kanadı el-Kassam Tugayları, 7 askerden oluşan bir İsrail piyade grubunun 3 anti-personel mayınının patlatılmasıyla vurulduğunu duyurdu. Saldırı sonucunda ölü ve yaralılar olduğu bildirildi.

İsrail Askeri Araçlarına Havan Topu Saldırısı

El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin orta kesimlerindeki el-Megazi Mülteci Kampı’nın batısında bulunan İsrail askeri araçlarının bulunduğu bir noktaya ağır havan toplarıyla saldırı düzenlediklerini açıkladı. Ayrıca, Han Yunus’un doğusundaki Huzaa beldesindeki bir İsrail buldozerinin de Yasin 105 füzesiyle hedef alındığı belirtildi.

Avrupa’nın Gazze Tutumu Eleştiriliyor

Politico’nun haberine göre, Avrupa’nın Gazze konusundaki tutumu güvenirliğini zedeledi.

Hamas İsrail’e 7 Ekim’de Saldırı Düzenledi

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme” gerekçesiyle İsrail’e 7 Ekim 2023’te kapsamlı bir saldırı düzenledi.

İsrail’in Gazze İşgalinde Ölü ve Yaralılar

İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 22 bin 600 Filistinli öldü. İsrail ordusu ise 509 askerinin öldüğünü açıkladı.

“İnsani Ara”da Serbest Bırakılan Esirler

Çatışmalara ara verilerek 4 gün boyunca yapılan “insani arada” 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Ancak binlerce Filistinli hala İsrail tarafından alıkonulmaya devam ediyor.

İsrail’in Batı Şeria ve Kudüs Saldırıları

İsrail güçleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria ve Kudüs’teki saldırılarında 326 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail-Hizbullah Sınır Çatışmaları

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında sınırda devam eden çatışmalarda 28 Lübnanlı sivil, 147 Hizbullah mensubu, 5 İsrailli sivil ve 9 İsrail askeri öldü.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir