Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Hamas ve İslami Cihad’dan İsrail ile Çatışma Açıklamaları

Hamas ve İslami Cihad’dan İsrail ile Çatışma Açıklamaları

Haberler Z Haberler Z -
0

Gazze Şeridi’nde İsrail Güçlerine Yönelik Saldırılar

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nde Refah kentinin doğusunda İsrail askeri aracının Yasin-105 roketiyle vurulduğunu açıkladı. Aynı zamanda İslami Cihad’ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, Refah Sınır Kapısı içerisindeki İsrail askerlerinin bulunduğu mevzileri havan mermisiyle hedef aldıklarını duyurdu. Refah kentinin doğusundaki George Caddesi’nde ise İsrail’e ait bir tankın Yasin-105 roketiyle vurulduğu belirtildi.

Çatışmaların Şiddeti Artıyor

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nın doğusunda İsrail güçleri ile Filistinli direniş grupları arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirildi. Zeytun Mahallesi’ndeki Aziz Porphyrius Kilisesi’nin çevresi de İsrail güçleri tarafından bombalandı.

FDHKC Liderlerinden Birinin Hayatını Kaybettiği Bildirildi

Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHKC) liderlerinden biri, İsrail saldırısında hayatını kaybetti. FDHKC Siyasi Büro üyelerinden Talal Ebu Zarife ve Mahmud Hamami’nin yaşamını yitirdiği açıklandı. Görgü tanıklarının aktardığına göre, İsrail güçleri Sabra Mahallesi’ndeki bir eve düzenledikleri hava saldırısında Ebu Zarife ile birlikte 3 kişinin daha öldüğünü belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir