Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Hırvatistan’da İkiz Kız Kardeşler Farklı Yıllarda Doğdu

Hırvatistan’da İkiz Kız Kardeşler Farklı Yıllarda Doğdu

Haberler Z Haberler Z -
0

İkizler, Yeni Yılın İlk Bebekleri Oldu

Hırvatistan’ın Split şehrinde, yeni yılın ilk bebekleri olarak ikiz kız kardeşler dünyaya geldi. Ancak ilginç bir şekilde, ikizlerden biri 2023’ün son dakikalarında, diğeri ise 2024’ün ilk dakikalarında doğdu.

Olay, Split Üniversite Hastanesi’nde Gerçekleşti

Split Üniversite Hastanesi’nde gerçekleşen doğumda, ikiz bebeklerden biri 31 Aralık 2023’te saat 23.59’da, diğeri ise 1 Ocak 2024’te saat 00.01’de dünyaya geldi.

Bu Durum Daha Önce Hiç Yaşanmamıştı

Split Üniversite Hastanesi Perinatoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Damir Roje, böyle bir durumun daha önce hiç yaşanmadığını belirterek şunları söyledi:

“Dün gece ikizlerin doğması gerçekten alışılmadık bir durumdu. Bir kızın doğum gününü eski yılda, diğerinin ise yeni yılda kutlayacak olması ve ikiz kız kardeşlerden birinin 2023’te, diğerinin ise 2024’te farklı yaşlarda olacak olması aile içinde büyüleyici bir durum olacak.”

Belediye Başkanı Hediyeler Sundu

Split Belediye Başkanı Blazenko Boban, doğum hastanesini ziyaret ederek Split Hastanesi’nin Müdürü Juli Mestrovic ve Perinatoloji Bölüm Başkanı Damir Roje’ya anne ve ikiz kız bebekleri için hediyeler sundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir