Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Askerleri Batı Şeria’da Baskınlar Düzenledi, 12 Filistinli Gözaltına Alındı

İsrail Askerleri Batı Şeria’da Baskınlar Düzenledi, 12 Filistinli Gözaltına Alındı

Haberler Z Haberler Z -
0

İsrail Askerleri Baskınlar Düzenledi

Filistin Esirler Cemiyeti ile Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti tarafından yapılan ortak açıklamaya göre, İsrail askerleri Batı Şeria’nın Nablus, Salfit, Kalkilya, Cenin, El Halil kentlerine baskınlar düzenledi.

12 Filistinli Gözaltına Alındı

Söz konusu baskınlarda aralarında daha önceden serbest bırakılmış kişilerin de olduğu 12 Filistinli daha gözaltına alındı. İşgal altındaki Batı Şeria’da 7 Ekim 2023’ten bu yana gözaltına alınan Filistinlilerin sayısı 9 bin 185’e ulaştı.

Açıklamada, İsrail askerlerinin baskınlar sırasında gözaltına aldığı Filistinlilere ve ailelerine yönelik şiddete başvurduğu, evlerine zarar verdiği ve doğrudan ateş açtığı ifade edildi. İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistinlilere karşı yürütülen “kapsamlı saldırılar” yoluyla Filistinlileri sistematik şekilde toplu cezalandırmaya tabi tuttuğu kaydedildi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarda artış yaşanıyor. Filistin Sağlık Bakanlığı Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de 7 Ekim 2023’ten bu yana İsrail askerleri ile Filistin topraklarını gasbeden İsraillilerin saldırılarında 534 Filistinlinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir