Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Bombardımanında Gazze’de Yüzlerce Kişi Hayatını Kaybetti

İsrail Bombardımanında Gazze’de Yüzlerce Kişi Hayatını Kaybetti

Haberler Z Haberler Z -
0

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yoğun saldırılar düzenledi

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine, savaş uçakları, obüsler ve savaş botlarıyla bombardımanını sürdürdü.

Han Yunus’ta bir hastane yakınına yapılan saldırıda 28 kişi hayatını kaybetti

İsrail ordusuna ait keşif uçağının, Gazze’nin güneyinde Han Yunus kentindeki Nasır Hastanesi yakınında Filistinli “Vadi” ailesine mensup kişilerin bulunduğu alanı bombalaması sonucu 28 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Gazze’deki diğer bölgelerde de saldırılar devam ediyor

İsrail bombardımanında Han Yunus’un merkezinde 3, kentin doğusundaki Absan beldesinde 2 Filistinli öldürüldü. İsrail savaş uçaklarının, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde sivil bir aracı bombalaması sonucu 7 Filistinli öldürüldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Gazze’de çok sayıda ölü ve yaralı var

Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya’da İsrail saldırıları sonucu yıkılan “Halle” ailesine ait evin enkazından çoğu kadın ve çocuk 30 kişinin cenazesi çıkarıldı. Yerinden edilmiş kişilerin de bulunduğu evin enkazında hala çok sayıda kişinin cansız bedeninin bulunduğu belirtiliyor. İsrail savaş uçaklarının Cibaliya’da hedef aldığı “Ed-Debs” ailesine ait evin enkazından 6 kişinin cenazesi çıkarıldı.

Parçalanmış cesetler bulundu

Sağlık ekipleri ve siviller, Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya’da bulunan Endonezya Hastanesi civarında, Tel ez-Zater bölgesinde ve başta El-Curn Mahallesi olmak üzere Cibaliya Mülteci Kampı’nda Filistinlilere ait parçalanmış cesetler buldu.

İsrail ordusu, saldırılarını sürdürüyor

İsrail ordusuna ait obüslerin Gazze Şeridi’nin orta kesimlerindeki Nusayrat Mülteci Kampı’nda bir evi hedef alması sonucunda çok sayıda kişi yaralandı. İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyi, merkezi ve Han Yunus’un yanı sıra Refah bölgesine de saldırılarını sürdürüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir