Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Ordusu Gazze’ye Yönelik Saldırılarını Sürdürdü

İsrail Ordusu Gazze’ye Yönelik Saldırılarını Sürdürdü

Haberler Z Haberler Z -
0

İsrail Ordusu 270. Günde de Saldırılarını Sürdürdü

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını 270. gününde de sürdürdü. İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus ve Refah kentlerine düzenlediği saldırılarda 8 Filistinli hayatını kaybetti, 30 Filistinli de yaralandı.

Çocuklar ve Masum Siviller Hedef Alındı

Han Yunus kentinde İsrail ordusunun, El-Fehari ve Kizan Raşvan bölgeleri ile El-Menara Mahallesi’ne düzenlediği saldırılarda birçok Filistinli yaralandı. Nusayrat Mülteci Kampı’nda bir evin bombalanması sonucu 1 çocuk hayatını kaybetti. Ayrıca, Filistinli “Ebu Celale” ailesine ait evin vurulması sonucu da çok sayıda Filistinli yaralandı.

İsrail Ordusu Hava ve Kara Saldırılarına Devam Ediyor

Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yer alan Gazze kentindeki El-Cela Caddesi’nde İsrail ordusunun hedef almasının ardından çıkan yangın halk tarafından söndürüldü. İsrail ordusuna ait topçu birlikleri, Gazze kentinin doğusundaki Şucaiyye ve Zeytun mahallelerini hedef almaya devam ederken, Şucaiyye Mahallesi’nde hava ve kara saldırıları devam etti. İsrail ordusu, Filistinlilere ait bazı evleri de kuşattı.

Filistinliler Yaralılarını Emel Hastanesi’ne Taşıdı

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Han Yunus’un doğu bölgelerinin boşaltılması çağrısı yapmasının ardından, Emel Hastanesi’ne çok sayıda yaralı getirildiği kaydedildi. İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, Filistinlilerden Han Yunus kentinin doğusundaki bölgeleri “güvenlikleri için” acilen boşaltmalarını istemişti.

Yüzlerce Filistinli Yeniden Göçe Zorlandı

Daha önce defalarca yerlerinden edilen yüzlerce Filistinli, İsrail ordusunun saldırıları nedeniyle yeniden göç etmek zorunda kaldı. Sivil halkın can güvenliği endişesi devam ederken, uluslararası toplumun bu duruma müdahalesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir