Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail’deki Gözaltı Merkezinde Yaşanan İnsan Hakları İhlalleri Ortaya Çıktı

İsrail’deki Gözaltı Merkezinde Yaşanan İnsan Hakları İhlalleri Ortaya Çıktı

Haberler Z Haberler Z -
0

Filistinli Gazeteci İsrail Gözaltı Merkezindeki Korkunç Şartları Anlattı

Filistin Esirler Cemiyeti ve Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti tarafından yapılan açıklamaya göre, İsrail’de Necef (Negev) Çölü’ndeki Sde Teman gözaltı merkezinde alıkonulan Filistinli gazeteci Muhammed Sabir Arab, avukatı aracılığıyla yaşadıklarını anlattı.

İşkence ve Aşağılama İddiaları

Filistinli gazeteci Arab, Sde Teman’da tutulan Filistinlilerin insanlık onurunu aşağılayan korkunç şartlarda tutulduğunu belirtti. Arab, işkence, cinsel şiddet, tecavüz ve sürekli aşağılama gibi çeşitli insan hakları ihlallerine maruz kaldıklarını ifade etti. Bazı alıkonulanların hayatını kaybettiğini, kimseyle görüşmelerine izin verilmediğini aktardı.

Şiddet ve Aşağılama

Arab, Sde Teman’da tutulan Filistinlilerin sürekli şiddet ve aşağılamalara maruz kaldığını, dini ritüellerini yerine getiremediklerini ve hatta bazılarının uzuvlarının kesildiğini belirtti. Ayrıca, yetersiz beslenme, uyku yasağı ve temel insan haklarının ellerinden alındığını vurguladı.

Uluslararası İnsan Hakları İhlalleri

İsrail ordusunun Gazze’den alıkonulan binlerce Filistinliyi tuttuğu ve bu kişilere sistematik işkence ve aşağılama uyguladığına dair iddialar giderek artıyor. Uluslararası insan hakları kuruluşları, bu tür zulümlerin derhal sonlandırılması çağrısında bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir