Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. KKTC Başbakanı Üstel, Bölgesel Gelişmeleri Değerlendirdi

KKTC Başbakanı Üstel, Bölgesel Gelişmeleri Değerlendirdi

Haberler Z Haberler Z -
0

KKTC: Türkiye’nin garantörlüğü vazgeçilmez kırmızı çizgimizdir

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel, son bölgesel gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Üstel, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin (GKRY), silahlanma çabalarına rağmen zaman zaman uzlaşma çağrıları yaptığını ancak bu söylemlerin icraatlarıyla uyuşmadığını belirtti. KKTC’nin ana vatanı Türkiye ile birlikte hareket ederek barış ve istikrardan yana duruş sergilediğini vurgulayan Üstel, GKRY’nin silahlanma çabalarının bölgeye zarar vereceğini söyledi.

“Hep söylüyoruz 2024, 2023’ten daha iyi olacak”

Üstel, Türkiye ile 2023’te önemli projelere imza attıklarını belirterek, 2024’te tamamlanması planlanan deniz altından elektrik sağlama projesi ve Ercan Havalimanı’nın yenilenmesi gibi projelerin önemine değindi. Ayrıca, 2023’te ana vatan Türkiye’de yaşanan depremlerin KKTC’yi derinden etkilediğini ifade eden Üstel, 2024 yılının barış, sağlık ve iyilik dolu bir yıl olmasını temenni etti.

Üstel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul’da yaptığı görüşmede ise 2024’te yapacakları projeleri ele aldıklarını ve Türk dünyasının yeni yılını kutladığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir