Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Mısır’da Yapılan Ateşkes Müzakereleri Devam Ediyor

Mısır’da Yapılan Ateşkes Müzakereleri Devam Ediyor

Haberler Z Haberler Z -
0

Mısır, ABD, Hamas ve Katar arasında gerçekleştirilen müzakerelerin ilk günü sona erdi ve görüşmelerin pazartesi günü yeniden başlaması bekleniyor.

Müzakereler Hakkında Detaylar

Mısır basını, Hamas, Katar ve ABD’den heyetlerin Kahire’ye geldiğini duyurdu. İsrail heyetinin ise, Gazze’de alıkonulan betvole İsrailli esirlerin isim listesini almadan ateşkesle ilgili görüşmeler için Mısır’a gitmeyeceği belirtildi.

Ateşkes Çabaları Devam Ediyor

Mısırlı yetkili, ramazan ayı öncesinde Gazze’de ateşkes ilan edilmesine yönelik müzakerelerde ilerleme olduğunu ve ramazan ayından önce anlaşmaya varılması için çaba gösterdiklerini betvole giriş belirtti. Taraflar arasındaki müzakereler, Mısır’ın başkenti Kahire’de başlamış ve daha sonra Fransa’nın başkenti Paris’te devam etmişti.

Son Gelişmeler

Paris müzakereleri, İsrail heyeti, CIA Direktörü William (Bill) Burns, Katar Başbakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Mısır İstihbarat bet vole Şefi Abbas Kemal ve Hamas heyetinin katılımıyla sona ermişti. İsrail savaş kabinesi, müzakerelere devam edilmesi için Katar’ın başkenti Doha’ya “düşük seviyeli bir heyet gönderilmesini” kararlaştırmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir