Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Peskov: Türkiye’nin BRICS’e İlgisi Memnuniyet Verici

Peskov: Türkiye’nin BRICS’e İlgisi Memnuniyet Verici

Haberler Z Haberler Z -
0

Rusya Sözcüsü Peskov’tan Türkiye’nin BRICS’e Yaklaşımı Değerlendirmesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitry Peskov, başkent Moskova’da basın mensuplarına yaptığı açıklamada Türkiye’nin BRICS’e olan ilgisini değerlendirdi.

Peskov’un Açıklamaları

Rusya’nın önemli ortakları arasında gösterdiği Türkiye’nin BRICS’e yönelik artan ilgisini memnuniyetle karşıladıklarını belirten Peskov, “Türkiye gibi komşu devletlerin BRICS’e olan ilgisini memnuniyetle karşılıyoruz. BRICS zirvesinin gündeminde Türkiye gibi ülkelerin de yer alacağını söyleyebilirim. BRICS’e katılmak isteyen tüm ülkelerin çıkarlarını karşılayamayabiliriz ancak ilgi gösteren tüm devletlerle temaslarımızı sürdürmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Peskov, bu konuda çeşitli formatlar üzerinde çalışıldığını ve zaman gerektiren bir süreç olduğunu vurgulayarak, “Bu kadar yoğun ilgiyi memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

BRICS Toplantıları ve Türkiye

Rusya’nın Nijniy Novgorod kentinde 10-11 Haziran tarihlerinde BRICS ülkeleri dışişleri bakanları toplantısının gerçekleştirileceğini hatırlatan Peskov, Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın da gelecek hafta Rusya’da düzenlenecek olan BRICS toplantısına katılacağını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir