Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Taksi Şoförü Güvercinleri Öldürdü

Taksi Şoförü Güvercinleri Öldürdü

Haberler Z Haberler Z -
0

Olayın Detayları

Geçen ay Şincuku bölgesinde meydana gelen bir olayda, taksi şoförü Ozawa Atsuşi trafik ışıklarında beklerken aniden hızlanarak aracını güvercinlerin üzerine sürdü. İddialara göre, aracıyla yaklaşık 60 kilometre hızla güvercinlerin arasına dalan Ozawa, bir güvercini öldürerek olay yerinden uzaklaştı.

Olayın Araştırılması

Olay yerine gelen polis ekipleri, güvercinin ölüm nedenini araştırmak üzere otopsi yapmıştır. Otopsi sonucunda, güvercinin ölüm nedeninin “travmatik şok” olduğu tespit edilmiştir. Araştırmalar sonucunda, taksi şoförünün kasten hızlanarak aracını güvercinlere yönlendirdiği ve bu eyleminin “son derece kötü niyetli” olduğu ortaya çıkmıştır.

Şoförün İtirafı

Polis sorgusunda suçunu itiraf eden Ozawa, olay anında yolun insanlara ait olduğunu ve kuşların yoldan çekilmesi gerektiğini söylemiştir. 50 yaşındaki şoför, “av hayvanı olmayan bir güvercini” kasten öldürmek ve vahşi yaşamı koruma kanununu ihlal etmek suçlamasıyla tutuklanmıştır.

Olayın Yankıları

Sosyal medyada büyük tepkiye neden olan bu olay, Japonya basınında da geniş yer bulmuştur. Şoför aleyhine yapılan çok sayıda yorum, konunun kamuoyunda tartışılmasına yol açmıştır.

İlgili Yazılar