Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. UNRWA Açıklamasına Göre Gazze’deki Kayıplar Artıyor

UNRWA Açıklamasına Göre Gazze’deki Kayıplar Artıyor

Haberler Z Haberler Z -
0

UNRWA, İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırılarını Bildirdi

BM Yardım ve İşletmeler Ajansı (UNRWA), İsrail’in yoğun saldırıları altındaki Gazze’deki kayıplar hakkında bilgi verdi. UNRWA’nın X hesabından yapılan açıklamaya göre, Gazze’de öldürülen BM çalışanı sayısı 142’ye ulaştı. Bu kişilerin çoğu aileleriyle birlikte hayatını kaybetti.

Noel Kutlamaları Gazze’deki Felaketler Nedeniyle Zorlaşıyor

UNRWA’nın açıklamasında, Gazze’de hala devam eden keder ve yıkımın Noel kutlamalarını zorlaştırdığı ifade edildi. Felaket zamanlarında “Mutlu Noeller” demenin zor olduğu belirtilerek, Gazze’deki insanlara destek verilmesi çağrısı yapıldı.

İsrail’in Gazze’yi İşgali ve Saldırılarının Bilançosu

7 Ekim’de Hamas’ın İsrail’e saldırı düzenlemesiyle başlayan çatışmalarda İsrail, 1200 ölü ve 5132 yaralı olduğunu açıkladı. Ancak Gazze’de en az 20,424 Filistinlinin öldüğü ve 54,036 kişinin yaralandığı bildirildi. İsrail ordusu ise Gazze’de 486 askerinin öldüğünü duyurdu. Ayrıca İsrail güçleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria ve Kudüs’te gerçekleştirdiği saldırılarda 303 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ve Hizbullah Arasındaki Çatışmalarda Kayıplar

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında sınırda devam eden çatışmalarda ise 26 Lübnanlı sivil, 124 Hizbullah mensubu, 5 İsrailli sivil ve 7 İsrail askerinin öldüğü bildirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir