Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Yunanistan’daki Ege Adalarında Turist Kaybolmaları Endişe Yaratıyor

Yunanistan’daki Ege Adalarında Turist Kaybolmaları Endişe Yaratıyor

Haberler Z Haberler Z -
0

BBC Sunucusu Michael Mosley’den Sonra Hollandalı Turist ve ABD’li Emekli Polis Kayboldu

Yunanistan’a ait Ege Denizi’ndeki adalarda turistler arasında artan kaybolma vakaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Muğla’nın Datça ilçesi karşısındaki Sömbeki Adası’nda kaybolduktan 4 gün sonra cansız bedeni bulunan 67 yaşındaki BBC sunucusu Michael Mosley’den sonra 2 gün önce Sakız Adası’nda (Sisam) bir Hollandalı turist kayboldu. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken bu kez de Bodrum açıklarındaki Amargos Adası’na tatile gelen 59 yaşındaki ABD’li emekli polis memurunun kaybolduğu bildirildi.

ABD’li Turist İçin Geniş Çapta Arama Kurtarma Çalışmaları Başlatıldı

Dün sabah saatlerinde yürüyüşe çıkan ve kaldığı otele geri dönmeyen ABD’li turist için Bodrum belediyesi, polis ve sivil kurtarma ekipleri harekete geçti. Amorgos Adası’nın turizmden sorumlu belediye başkan yardımcısı Popi Despotidis, “ABD vatandaşının yürüyüş yaptığı rotada karadan, havadan insansız hava aracı (İHA) ile ve denizden arama çalışmalarımız sürüyor” açıklamasında bulundu.

ABD’li turistin kaybolmadan bir saat önce tatile geldiği kız kardeşine bulunduğu yerden fotoğraf gönderdiği belirtilirken, arama çalışmaları hızla devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir