Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. 2022 LGS Merkezî Sınavı Detayları

2022 LGS Merkezî Sınavı Detayları

Haberler Z Haberler Z -
0

Öğrencilerin Sınava Başvurusu ve Katılımı

8. sınıf öğrencileri, 2 Haziran’daki LGS kapsamındaki merkezî sınava başvurularını 18 Mart-2 Nisan tarihleri arasında elektronik ortamda yapmıştı. Toplam 1 milyon 38 bin 192 öğrenci başvuruda bulundu. Sınava katılmak isteyen öğrenciler, yurt içi ve yurt dışındaki sınav merkezlerinde belirlenen okullarda sınava girecekler.

Sınav Detayları

Sınavda herhangi bir içerik değişikliği olmayacak. İki oturumda gerçekleşecek sınavda toplamda 90 çoktan seçmeli soru sorulacak. Birinci oturumda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil; ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden sorular yer alacak. Sınav sonuçları 28 Haziran’da açıklanacak.

Soruların Hazırlanması ve Güvenliği

Sınav soruları, öğretim programları doğrultusunda hazırlanmış ders kitaplarındaki konuları kapsayacak şekilde oluşturuldu. Soru hazırlama süreci, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Politikaları kapsamında güvenlikli bir alanda gerçekleştirildi. Sınav esnasında soruları gören herkes, sınav bitene kadar kapalı matbaada kalacak.

Sınava Hazırlık ve Örnek Sorular

Öğrenciler, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden örnek sorulara ve çözüm videolarına erişebilirler. Öğrenciler sınava, fotoğraflı giriş belgeleri ve kimlik belgeleri ile katılacaklar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir