Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. 2024 LGS Sonuçları Açıklanma Tarihi ve Değerlendirmeleri

2024 LGS Sonuçları Açıklanma Tarihi ve Değerlendirmeleri

Haberler Z Haberler Z -
0

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

LGS sınav sonuçları, 28 Haziran 2024‘te açıklanacak. Sonuçlar www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

LGS sonuçları saat kaçta açıklanacak MEB tarafından paylaşılmadı ancak geçtiğimiz sene LGS sonuçları 13.30‘da açıklandı. LGS sonuçları 2024 yılında da öğlen saatleri (12.00 – 13.30) arasında açıklanması bekleniyor.

Uzmanların LGS Değerlendirmeleri

Fatih Haktürk: “1 milyonun üzerinde öğrencinin katıldığı 2024 LGS’yi geride bıraktık. 2024 LGS’nin soru tarzlarının önceki yıllarda olduğu gibi öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma becerilerini ölçecek nitelikte olduğu gözlemlenmektedir.”

Hilal Çaça: “Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına yönelik yapılan 2024 LGS’de Türkçe sorularının MEB’in açıkladığı kazanımlar çerçevesinde olduğu görülmüştür.”

Kenan Akgün: “Matematik testi MEB müfredatına ve kazanımlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Sorular muhakeme gücüne dayalı, okuduğunu anlama ve uygulamaya yönelik sorulmuştur.”

Neşe Murat: “Sınav soruları incelendiğinde MEB müfredat ve kazanımlarına uygun olduğu görülmüştür. Sınav genelinde zor ve ayırt edici soruların sayısı geçmiş yıllara göre daha fazladır.”

Ufuk Masat: “Sorular Milli Eğitim müfredatına ve kazanımlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Son üniteden soru çıkmamıştır. Sorular mantık ve yorumlamaya yöneliktir.”

Rukiye Özeloğlu: “2 Haziran 2024 LGS İngilizce Sınav soruları MEB müfredat ve kazanımlarına uygundur. Ünitelere bağlı soru dağılımı dengelidir.”

Şeyma Doğan: “2024 LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları MEB’in yayınladığı kazanımlara ve örnek sorulara uygun olarak hazırlanmıştır. Sınavda müfredattaki tüm ünitelerden soru sorulmuştur.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir