Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. 2024 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM Açıkladı

2024 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM Açıkladı

Haberler Z Haberler Z -
0

YKS Sonuç Tarihi ve Beklentiler

Üniversite tercihleri yapacak olan adayların merakla beklediği 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuç tarihi belli oldu. 3 milyon 36 bin 945 adayın başvuruda bulunduğu sınav için ÖSYM, sonuçların 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü açıklanacağını duyurdu.

Tercihler Ne Zaman Başlayacak?

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, 2024 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih sürecinin hemen başlaması bekleniyor. Geçen yıl sonuçlar 20 Temmuz’da açıklandı ve tercihler 27 Temmuz’da başlamıştı. ÖSYM, tercihler için net bir tarih vermemiş olsa da, bu senenin de benzer şekilde ilerlemesi bekleniyor.

Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

ÖSYM, sınav sonuçlarını adaylara posta yoluyla göndermeyecek. Adaylar, sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan https://sonuc.osym.gov.tr adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. Ayrıca, internet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olacaktır.

YKS Soru ve Cevapları Yayınlandı

YKS’nin Yabancı Dil Testi (YDT) oturumuyla birlikte tüm oturumlar tamamlandı. 2024 YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. Adaylar, ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden YKS cevap anahtarlarına erişebilirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir