Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Ara Tatil İle İlgili Son Dakika Haberleri

Ara Tatil İle İlgili Son Dakika Haberleri

Haberler Z Haberler Z -
0

İkinci Ara Tatil Tarihi Belli Oldu

Yılda iki kez uygulanan ara tatilin ilki Kasım ayında gerçekleşti ve öğrenciler şimdi Nisan ayındaki ikinci ara tatilin gelmesini bekliyor. İkinci ara tatil, 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında yapılacak.

Ara Tatil Kalkıyor Mu?

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen “Ara tatil kalkıyor” iddiaları hakkında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açıklamalarda bulundu. İkinci ara tatilin Ramazan Bayramı haftasına denk geldiğini belirten Bakan Tekin, ikinci dönemde ara tatilin yapılmayabileceğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor.” diyerek ikinci ara tatilin 2024 yılında gerçekleştirilmemesinin beklendiğini söyledi. Ara tatillerin Ramazan Bayramı tatiliyle çakışması nedeniyle bu kararın alındığı belirtildi.

Ara Tatillerle İlgili Çalışmalar

Ara tatillerle ilgili yapılan çalışmalara değinen Bakan Tekin, ikinci dönem ara tatilinin Ramazan Bayramı tatiliyle örtüşeceğini ve bu nedenle konunun İzleme Değerlendirme birimi tarafından değerlendirildiğini belirtti.

Bakanlık bünyesindeki İzleme Değerlendirme biriminin ara tatillerle ilgili işlevselliğini değerlendiren bir anket yaptığına dair çıkan haberlerin yanlış olduğunu açıklayan Bakan Tekin, kararların bu birim tarafından alındığını ve gelecek verilere göre hareket edeceklerini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir