Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sınavı Hakkında Yayınlanan Duyuruya Göre Yeni Uygulamalar

LGS Sınavı Hakkında Yayınlanan Duyuruya Göre Yeni Uygulamalar

Haberler Z Haberler Z -
0

LGS Sınavı Detayları

Bakanlığın internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, LGS kapsamındaki merkezi sınava yönelik sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri ile sınav tedbirlerine ilişkin bilgilere e-Okul üzerinden ulaşılabilecek. Fotoğraflı sınav giriş belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınacak ve onaylanarak öğrencilere ulaştırılacak. LGS sınav giriş belgesine e-Okul sitesinden erişilebilecek.

Sınav Uygulamaları

Sınav, her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencilerin becerilerini ölçecek nitelikte sorular içerecek. Sınavda, öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru yer alacak.

Sınav Sonuçları

Sınav sonuçları, 28 Haziran 2024’te www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. Öğrencilerin sınavda başarısını öğrenmek için ilgili internet adresini düzenli olarak takip etmeleri önem taşıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir