Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. MEB LGS Merkezi Sınavına İlişkin Detaylar Açıklandı

MEB LGS Merkezi Sınavına İlişkin Detaylar Açıklandı

Haberler Z Haberler Z -
0

MEB Genel Müdürü Kemal Bülbül, LGS Sınavı Hakkında Bilgi Verdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavla ilgili detayları açıkladı.

Öğrencilerin Sınav Başvuru Süreci ve Sınav Yerleri

Bülbül, sınava girmek isteyen 8. sınıf öğrencilerinin 18 Mart-2 Nisan tarihleri arasında elektronik ortamda isteğe bağlı olarak başvuru yaptıklarını belirtti. Öğrencilerin salgın öncesinde olduğu gibi yine il ve ilçelerde belirlenen okullarda sınava gireceğini vurguladı.

LGS Sınav Detayları ve Değerlendirme

Bülbül, LGS merkezi sınavına 1 milyon 38 bin 192 öğrencinin başvurduğunu açıkladı. Sınavın yapılacağı yer ve saat bilgilerine “e-Okul” üzerinden ulaşılabileceğini belirtti. Sınavın içeriğinde, süresinde ve soruların dağılımında herhangi bir değişiklik olmadığını, sınavın iki oturum halinde gerçekleştirileceğini söyledi.

Sınav Sonuçları ve Öğrencilere Tavsiyeler

Sınav sonuçlarının 28 Haziran’da ilan edileceğini belirten Bülbül, öğrencilere rahatlama teknikleri kullanmaları, sevdikleri hobilerle uğraşmaları ve kaygılarını yönetmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Psikolog İzzet Tamer Ekşi ise sınav sürecinde ailelere büyük görev düştüğünü, çocuklarını desteklemeleri gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir