Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na Geç Başvuru Bugün Son

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na Geç Başvuru Bugün Son

Haberler Z Haberler Z -
0

MSÜ Sınavı Başvuru İşlemleri 23.59’da Tamamlanacak

Milli Savunma Üniversitesi’nin (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na geç başvuru işlemleri bugün saat 23.59’da sona erecek. Adaylar, sınav başvurularını bireysel olarak veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulaması üzerinden saat 23.59’a kadar yapabilecekler.

2024-YKS Başvurusu da Gerekiyor

Sınava başvuran adaylar, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları ikinci seçim aşamalarına katılmak için 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2024-YKS) da başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Sınav Detayları

Sınav 3 Mart Pazar günü yapılacak olup, Harp Okulları için adaylar 2024-YKS’nin 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri’ne (AYT), Astsubay Meslek Yüksekokulları için ise 2024-YKS’nin 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) girmeleri gerekmektedir.

Sonuçlar Açıklanacak

Sınavın sonuçları, ÖSYM takvimine göre 28 Mart tarihinde açıklanması beklenmektedir. Daha fazla bilgi için ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan https://www.osym.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir