Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Öğrenciler E-Okul VBS ile Notlarını Takip Ediyor

Öğrenciler E-Okul VBS ile Notlarını Takip Ediyor

Haberler Z Haberler Z -
0

Notlar Açıklandı, Öğrenciler ve Veliler Heyecanla Bekliyor

Okullarda yoğun bir dönemin ardından öğrenciler, emeklerinin karşılığını öğrenmek için sabırsızlanıyor. Ebeveynler ise E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde çocuklarının notlarını kolayca öğrenebiliyor.

E-Okul VBS Giriş Ekranı Ne Zaman Kapanıyor?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz hizmet veriyor. Ancak notların açıklandığı dönemlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. Öğrenciler VBS’nin kapatıldığı şeklinde yanlış yorumlar yapabiliyor. Ancak karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam ediyor.

E-Okul VBS’ye Giriş Nasıl Yapılır?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak için öncelikle “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız gerekiyor. Açılan sayfada istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra öğrencinin not bilgilerine, sınav tarihlerine ve devamsızlık durumuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları gibi detaylara da erişebilirsiniz.

E-Okul İle Hangi Sorgulamalar Yapılabilir?

E-Okul üzerinden birçok sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bunlar arasında; devamsızlık sorgulama, yazılı sonuçları, sözlü sonuçları, karne notları, haftalık ders programları gibi bilgilere erişim sağlanabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir