Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. TOGÜ, Özbekistan Şehr-i Sebz Pedagoji Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

TOGÜ, Özbekistan Şehr-i Sebz Pedagoji Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

Haberler Z Haberler Z -
0

TOGÜ Akademisyenleri Özbekistan’da

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Prof. Dr. Ömer Faruk Sönmez ve Doç. Dr. Hüseyin Mertol, Özbekistan’ın Semerkant bölgesinde bulunan Şehr-i Sebz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jamshid Shuxratovich Shonazarov ile bir araya geldi. Akademisyenler, iki üniversite arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla bir protokol imzaladı.

İşbirliği Protokolü İmzalandı

Prof. Dr. Ömer Faruk Sönmez ve Doç. Dr. Hüseyin Mertol ile Rektör Shonazarov, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Şehr-i Sebz Pedagoji Üniversitesi arasında yapılan işbirliği protokolünü imzaladı. Bu protokolün iki ülke arasındaki işbirliğine büyük bir katkı sağlayacağı belirtildi.

TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ, TÜRK DÜNYASINA AÇILAN BİR KÖPRÜ

Prof. Dr. Ömer Faruk Sönmez, Şehr-i Sebz Pedagoji Üniversitesi’nde bulunmanın kendileri için son derece anlamlı olduğunu ifade etti. Türkiye’den gelen ilk Türk akademisyenler olduklarını belirten Sönmez, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin Türk dünyasına açılan bir gönül köprüsü olduğunu vurguladı. Ayrıca, Sönmez yaklaşık 10 gün boyunca Şehr-i Sebz Pedagoji Üniversitesi’nde derslere gireceklerini ve TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz’ın selamlarını ileteceklerini ifade etti. Sönmez, Türkiye ve Özbekistan ilişkilerine katkı sunarak çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir