Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Yaz Okullarında Verilecek Destekleme ve Yetiştirme Kursları

Yaz Okullarında Verilecek Destekleme ve Yetiştirme Kursları

Haberler Z Haberler Z -
0

Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Destekleme ve Yetiştirme Kursları

Ortaokul 8. ve lise 11-12. sınıf öğrencileri için akademik derslere yönelik destekleme ve yetiştirme kursları verilecek.

Kurs Açılacak Yerler ve Ücretlendirme

Ortaokul ve ortaöğretim kurumlarındaki kurslar, il ve ilçe merkez komisyonları tarafından belirlenen eğitim merkezlerinde açılacak. Kurslara devam eden öğrenci ve kursiyerlerden kurs ücreti alınmayacak.

Kurs Süresi ve Başlangıç Tarihi

Kurslar 1 Temmuz’da başlatılıp 29 Ağustos’ta tamamlanacak. 2 Eylül itibarıyla eğitim-öğretim dönemi destekleme ve yetiştirme kursları açılacak.

Yaz Dönemi Kursları

Yaz döneminde ortaokul 8. ve lise 11-12. sınıf öğrencileri için akademik derslere yönelik destekleme yetiştirme kursları verilecek. Bir dersten haftada 6 saat destekleme ve yetiştirme kursu açılabilecek.

Planlama ve Uygulama

Yaz okulu kapsamında açılan kurslar, saat 13.30’dan sonra ve haftada 5 gün planlanacak. Bir dersten günlük 2 saatten fazla planlama yapılamayacak.

Kurs Seçenekleri ve Alanları

Yaz okulu kapsamında 2. sınıftan itibaren tüm sınıf kademelerinde öğrenim gören öğrenciler, en fazla 2 alanda ders seçebilecek. Kurslar “spor”, “görsel sanatlar”, “müzik” ve “bilişim” alanlarında açılacak.

Kurs Alanları ve Seçenekleri

“Spor” alanında atletizm, basketbol, okçuluk, futbol, yüzme, voleybol, hentbol, masa tenisi, halk oyunları, satranç tercihleri sunulacak. “Görsel sanatlar” alanı için resim, ebru sanatı, sanat ve tasarım, hat sanatı ve fotoğrafçılık seçenekleri olacak. “Müzik” alanında ise gitar, keman, piyano/org, bağlama/saz, ud/kanun, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, melodika alternatifleri yer alacak. “Bilişim” seçeneği ise yazılım, robotik kodlama, ofis programları, arduino programlama, bilgisayarda döküman hazırlama ve bilgisayara giriş derslerini içerecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir