Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. BIST 100 Endeksi Artışla Başladı

BIST 100 Endeksi Artışla Başladı

Haberler Z Haberler Z -
0

Bankacılık Endeksi Azalırken, Holding Endeksi Arttı

Dün dalgalı bir seyir izleyen Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, bugüne artışla başladı. Açılışta önceki kapanışa göre 9,10 puan artışla ve yüzde 0,11 değer kazanarak 8.066,52 puana çıktı. Bankacılık endeksi yüzde 0,04 azalırken, holding endeksi yüzde 0,21 artış kaydetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 0,72 ile orman kağıt basım, en çok gerileyen ise yüzde 0,84 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı oldu.

ABD’de İş Gücü Piyasasındaki Soğuma Endişeleri

ABD’de alınan iş gücü piyasasındaki soğuma sinyallerinin ardından ABD Merkez Bankası’nın (Fed) şahin para politikasının sonuna geldiğine ilişkin beklentiler güçlenmeye devam ediyor. Bu nedenle yatırımcılar bugün ülkede açıklanacak ADP özel sektör istihdamı verilerine odaklandı.

S&P Türkiye’nin Kredi Notu Görünümünü Yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) Avrupa, Orta Doğu, Afrika (EMEA) Ülke Reytingleri Direktörü Frank Gill, son dönemde Türkiye ekonomisinin yeniden dengelendiğine ilişkin işaretlerin giderek güçlenmesi nedeniyle Türkiye’nin kredi notu görünümünün “pozitife” yükseltildiğini belirtti.

Veri Gündemi Sakin

Yurt içinde veri gündeminin sakin olduğu belirtilirken, yurt dışında Almanya’da fabrika siparişleri, Euro Bölgesi’nde perakende satışlar, ABD’de ADP özel sektör istihdamı ve dış ticaret açığı verileri takip edilecek. BIST 100 endeksinin teknik açıdan 8.100 ve 8.160 seviyelerinin direnç, 8.000 ve 7.900 puanın ise destek konumunda olduğu ifade edildi.

İlgili Yazılar