Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer’den Çalışma Meclisi Eleştirisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer’den Çalışma Meclisi Eleştirisi

Haberler Z Haberler Z -
0

Taşcıer, Çalışma Meclisi Tarihini ve Gündemini Eleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Çalışma Meclisi toplantısının mayıs ayının ilk haftası yapılacağının belirtildiğini ifade ederek, tarihin değişmesi ve gündemin taraflarla belirlenmesi gerektiğini belirtti.

5 Yıldır Toplanmıyordu

Gamze Taşcıer, Çalışma Meclisinin her yıl toplanması gerektiğini belirtmesine rağmen bu gerekliliğin yerine getirilmediğini vurgulayarak, “Çalışma Meclisinin toplanıp toplanmaması iktidarın keyfine göre karar verebileceği bir konu değil” ifadesini kullandı.

Taşcıer, çalışma hayatında çözülmesi gereken büyük sorunlar bulunduğunu ve bunların çözümü için taraflar arasında istişare, uzlaşma ve diyaloğa ihtiyaç olduğunu belirtti.

‘Tarih Değişmeli’

Çalışma Meclisi toplantısı için belirlenen tarihin 1-2 Mayıs olduğunu aktaran Taşcıer, bu tarihin seçilmesinin sendikalar ve demokratik kitle örgütlerinin 1 Mayıs etkinliklerine denk gelmesiyle ilişkilendirerek, tarihin değiştirilmesi gerektiğini savundu.

Gamze Taşcıer, çalışma hayatının sorunları konusunda konuşulmasının istenmediğini iddia ederek, “Çalışma Meclisi toplansın ama tarihi değişmeli, gündem taraflarla birlikte belirlenmeli. Başka türlüsü göstermelik bir toplantıdan öteye gitmeyecektir.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir