Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün: “1 Mayıs’ta Coşkuyla Buluşacağız”

DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün: “1 Mayıs’ta Coşkuyla Buluşacağız”

Haberler Z Haberler Z -
0

DİSK ve Diğer Sendikalar Ortak Basın Açıklaması Yaptı

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Tayfun Görgün, Türk Tabipleri Birliği (TTB), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türkiye Diş Hekimleri Birliği (TDB) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası ile Beşiktaş İskele Meydanı’nda ortak basın açıklaması düzenledi.

1 Mayıs Alanlarında Taleplerini Haykıracaklarını Belirtti

Görgün, 1 Mayıs’ta dünyanın dört bir yanındaki işçilerle, barışa, eşitliğe, adalete ve özgürlüğe dair taleplerini haykıracaklarını söyledi. Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki milyonların gözü ve kulağının İstanbul Taksim’de olacağını vurgulayan Görgün, “Milyonlarca kalp, Taksim 1 Mayıs alanında atacak.” ifadesini kullandı.

Taksim Meydanı’na İlişkin Açıklamalar

Görgün, Anayasa Mahkemesi’nin Taksim Meydanı’na ilişkin kararını hatırlatarak, her işçinin ve emekçinin 1 Mayıs’ta Taksim’de olma hakkına sahip olduğunu belirtti. Resmi izin başvurusu olmaksızın 1 Mayıs’ı kutlayacaklarını açıklayan Görgün, “1 Mayıs’ı kutlamak isteyen tüm emekçi ve işçilerle birlikte Taksim’de olacağız.” şeklinde konuştu. Görgün, Taksim’de kutlanacak etkinlik için İstanbul Valiliği ve İçişleri Bakanlığı’na yasal dayanaklarının olduğu bir dosya sunduklarını da ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir