Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Fransız Seçmenler Aşırı Sağa Daha Fazla Güveniyor

Fransız Seçmenler Aşırı Sağa Daha Fazla Güveniyor

Haberler Z Haberler Z -
0

Le Pen’in Partisi Ekonomi ve Kamu Maliyesinde Diğer Partilerden Daha Güvenilir Bulunuyor

Fransız seçmenler, Le Pen’in partisi olan aşırı sağcı Rassemblement National’a, ekonomiyi ve kamu maliyesini yönetme konusunda diğer tüm partilerden daha fazla güveniyor. Fransa’da seçmenler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un erken seçim kararı sonrası 30 Haziran ve 7 Temmuz’da parlamentonun yeni üyelerini belirlemek üzere sandık başına gidecek.

Ankete Göre Macron’un İttifakı Zorlu Bir Durumla Karşı Karşıya

30 Haziran seçimleri öncesinde yapılan bir ankete göre, Emmanuel Macron’un ittifakı zorlu bir durumla karşı karşıya. Ipsos’un Financial Times için yaptığı ankete 18 yaş ve üzeri kayıtlı seçmen olan 2 bin kişinin katıldı. Ankete göre, seçmenler aşırı sağa daha fazla güveniyor.

Rassemblement National Ekonomik Konularda Öne Çıkıyor

Yapılan ankete göre, Marine Le Pen’in partisi RN, ekonomik konularda doğru kararlar alma konusunda diğer partilerden öne çıkıyor. Seçmenlerin yüzde 25’i RN’nin ekonomik konularda güvenilir olduğunu düşünürken, bu oran diğer partiler için daha düşük çıktı. RN, yaşam standartlarının iyileştirilmesi, enflasyonla mücadele, vergi indirimleri ve kamu borcunun azaltılması konularında seçmenin güvenini kazanmış durumda.

RN’nin Politikaları Maliyetli Olabilir

Aşırı sağcı parti, enerji ve yakıt üzerindeki vergileri düşürmeye ve emeklilik yaşını düşürmeye kararlı. Ancak analistlere göre, bu politikalar yılda 20 milyar Euro ile 30 milyar Euro arasında bir maliyete yol açabilir. Bu durum, Fransız seçmenlerin aşırı sağa olan güvenini ve tercihlerini etkileyebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir