Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. HAVELSAN, THY’ye Simülatör Tedarik Sözleşmesi Kapsamında İkinci Airbus A320 Simülatörünü Teslim Etti

HAVELSAN, THY’ye Simülatör Tedarik Sözleşmesi Kapsamında İkinci Airbus A320 Simülatörünü Teslim Etti

Haberler Z Haberler Z -
0

HAVELSAN ve THY Arasındaki İşbirliği Devam Ediyor

HAVELSAN ve Türk Hava Yolları (THY) arasında yapılan tedarik sözleşmesi kapsamında devam eden üretim ve teslimatlar, havacılık sektöründe önemli bir adımı temsil ediyor. İki şirket arasında gerçekleştirilen işbirliği sonucunda toplamda 11 adet Airbus A320 CEO/NEO ve Boeing B737MAX tam uçuş simülatörü ile uçuş eğitim cihazları tedarik ediliyor.

İkinci Airbus A320 Tam Uçuş Simülatörü Teslim Edildi

Sözleşme kapsamında, son olarak HAVELSAN tarafından üretilen Airbus A320 tam uçuş simülatörü teslim edildi ve saha kabul testlerine başlandı. Bu teslimat, HAVELSAN’ın 2018 yılında gerçekleştirdiği ilk teslimatın ardından THY’ye 2024 yılı itibarıyla ikinci Airbus A320 tam uçuş simülatörünü sunması anlamına geliyor.

EASA Düzey D Sertifikasyonları

THY tarafından işletilen diğer bir HAVELSAN yapımı tam uçuş simülatörü de Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) Düzey D sertifikasyonunu almaya hak kazandı. Geçen yıl EASA Düzey D Sertifikasyonunu alan HAVELSAN Boeing B737MAX tam uçuş simülatörü de bu başarıyı taşıyan ürünler arasında yer alıyor.

HAVELSAN’ın Hedefleri

HAVELSAN, havayolları ve simülatör eğitim merkezleri için faaliyetlerini ve desteklerini genişleterek, yılda 8 tam uçuş simülatörü üretebilme kapasitesine sahip olmayı amaçlıyor. Havayollarına esnek çözümler sunarak eğitim merkezi operasyonlarını desteklemeyi hedefleyen şirket, THY gibi önemli havayollarına sağladığı desteği artırarak sektördeki varlığını güçlendirmeyi sürdürüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir