Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Bayram Yoğunluğunda Rekor Kırdı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Bayram Yoğunluğunda Rekor Kırdı

Haberler Z Haberler Z -
0

Rekorlar Ardı Ardına Geldi

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), Kurban Bayramı tatilinin 9 güne denk gelmesi ve okulların yaz tatiline rastlamasıyla yolcu ve uçuş sayılarında rekor kırdı. Türkiye’nin ikinci, Avrupa’nın 9’uncu en yoğun havalimanı olan İSG, bayram tatili dönüşünde günlük yolcu ve uçuş sayısında bugüne kadarki en yüksek rakamına ulaştı.

Yoğunlukta Tarihi Bir Gün

14-23 Haziran tarihlerini kapsayan bayram tatilinde İSG’de 7 bin 18 uçak trafiği gerçekleşirken, 1 milyon 253 bin 657 yolcuya hizmet verildi. Tatilin son günü olan 23 Haziran’da ise 132 bin 550 yolcu giriş ve çıkış yaparken, uçak iniş kalkış sayısı da 725’e yükseldi.

Önlemler ve Hazırlıklar

İSG’de beklenen yoğunluk öncesinde alınan önlemler sayesinde misafirlerin seyahat deneyimleri olumlu yönde etkilendi. Havalimanında yapılan hazırlık çalışmaları, ek personel görevlendirmeleri ve terminalde yapılan iyileştirmeler, yolcuların işlemlerini hızlandırdı. Yolcuların daha rahat seyahat etmeleri için dış hat pasaport kontrol noktaları, güvenlik geçişleri ve e-pasaport banko alanlarında revizyon çalışmaları da gerçekleştirildi.

CEO’nun Açıklamaları

İSG Üst Yöneticisi (CEO) Alp Er Tunga Ersoy, turizm sezonunun en yoğun döneminin başladığını belirterek, rekor kırılan günlerde emeği geçenlere teşekkür etti. Ersoy, havalimanını daha da ileri taşıyacak stratejik hamlelerin devam edeceğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir