Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Büyüme Hedefleri

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Büyüme Hedefleri

Haberler Z Haberler Z -
0

Tarım Kredi, Sivas’ta Yatırımlarına Devam Ediyor

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Sivas Teknik Tarım Hayvancılık AŞ’yi ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Tarım Kredi’nin İddialı Gruplardan Birisi Olduğu Belirtildi

Hüseyin Aydın, Sivas’ta yaptığı açıklamada, Tarım Kredi’nin yem ve süt konusunda Türkiye’deki iddialı gruplardan biri olduğunu vurgulayarak, SİVTAŞ fabrikasının Tarım Kredi bünyesine katıldığını ve Doğu Anadolu Bölgesi için yem tedariki konusunda önemli bir lojistik merkezi olduğunu belirtti.

Tarım Kredi’nin Ülke Tarım ve Hayvancılığındaki Önemi

Aydın, Tarım Kredi’nin ülke tarım ve hayvancılık ekosistemindeki önemine dikkat çekerek, üreticinin ve tüketicinin faydasını sağlamak amacıyla çalıştıklarını ve ekonomik, kaliteli ve güvenilir ticarete katkı sağladıklarını dile getirdi.

Yapılacak Yeni Yatırımlarla Üretim Kapasitesi Artırılacak

Aydın, Tarım Kredi’nin önümüzdeki süreçte yapmayı planladığı 6 bin ton kapasiteli 3 yeni silo yatırımıyla tesisin depolama kapasitesini artıracağını ve günlük süt işleme kapasitesini yükselteceklerini belirtti.

Maliyeti Uygun Üretime Katkı Sağlanıyor

Aydın, Afyonkarahisar’daki Oruçoğlu Yağ Fabrikası’nı bünyelerine katarak maliyeti uygun üretime katkı sağladıklarını ve 2022 yılında İSO 500 listesine giren şirket sayılarını artırdıklarını ifade etti.

Sivas Valisi ve Belediye Başkanı da Ziyaret Edildi

SİVTAŞ ziyaretinin ardından Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Adem Uzun’u da ziyaret eden Aydın, bölge birliğine geçerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir