Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. TBB: Banka Hesaplarındaki Dolandırıcılık Uyarısı

TBB: Banka Hesaplarındaki Dolandırıcılık Uyarısı

Haberler Z Haberler Z -
0

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), son dönemde yasa dışı yollarla elde edilen paraların banka müşterilerinin hesapları üzerinden çıkarıldığı olaylara dikkat çekti. Açıklamada, hesap sahiplerinin hesapları üzerinden yapılan işlemlerden sorumlu olduğu vurgulandı.

Hesap Sahiplerine Sorumluluk Uyarısı

TBB açıklamasında, hesap sahibi adına yapılan işlemlerde hesap sahibinin hukuki ve cezai yaptırımlarla karşılaşabileceği belirtildi. Hesap sahiplerinden, adlarıyla yapılan işlemler için gereken kimlik tespitini bankaya bildirmeleri istendi.

Kişisel Bilgilerin Paylaşımı Tehlikesi

Açıklamada, kart bilgilerinin ve şifrelerinin paylaşılmaması gerektiği vurgulanarak, üçüncü kişilerin banka hesaplarını kullanmasına izin verenlerin dolandırıcılığa karışabileceği uyarısında bulunuldu. Dolandırıcılığa iştirak edenlerin hapis ve adli para cezaları ile karşılaşabileceği hatırlatıldı.

Önlem Alınması Gerekenler

Son olarak, banka hesap bilgileri, IBAN numaraları, dijital bankacılık şifreleri ve kart bilgilerinin asla paylaşılmaması gerektiği belirtilerek, dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir