Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Trump, Vergi İndirimleri Konusunda Biden’a Meydan Okuyor

Trump, Vergi İndirimleri Konusunda Biden’a Meydan Okuyor

Haberler Z Haberler Z -
0

Trump, İkinci Dönemde Vergi İndirimlerini Artıracağını Söz Verdi

Donald Trump, ikinci kez başkanlığı kazanması durumunda vergi indirimlerini iki katına çıkaracağını açıklayarak, işletmelere ve en zengin Amerikalılara vergi artışı önerisinde bulunan Başkan Joe Biden’a meydan okudu. Trump, dün New Jersey sahilindeki Wildwood’da düzenlediği mitingde “Size zammı yerine, Trump indirimi vereceğim” dedi.

Biden ise Vergi İndirimlerini Kaldırma Sözü Verdi

Trump’ın 2017 yasasındaki kişisel gelir vergisi indirimlerinin Kongre tarafından yenilenmemesi durumunda sona ereceği biliniyor. Kasım ayındaki başkanlık seçimlerinde kazanan adayın 2025 yılında vergi müzakereleriyle uğraşması gerekecek. Trump ile seçim yarışına girmesi beklenen Biden, 400 bin doların üzerinde gelire sahip hanelerin yararlandığı vergi indirimlerini kaldıracağını ve zenginler ile büyük şirketlerin vergilerini artıracağını açıklamıştı.

Trump’ın Vergi Planları Henüz Netleşmedi

Trump’ın cumartesi günü yaptığı açıklamaların ardından, en çok kazananlar ve işletmeler de dahil olmak üzere vergi indirimi konusu daha da belirgin hale geldi. Trump’ın etrafındaki ekonomi danışmanları çeşitli konuları düzenli olarak görüşerek vergileri daha da azaltmaya yönelik fikirleri değerlendiriyor. Ancak henüz resmi bir vergi planı açıklanmadı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir