Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yusufeli Merkez Viyadüğü Trafiğe Açılıyor

Yusufeli Merkez Viyadüğü Trafiğe Açılıyor

Haberler Z Haberler Z -
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yusufeli ilçe merkezi ve 7 köyün taşınmasına neden olan Yusufeli Barajı’nın yanı sıra inşa edilen Yusufeli Merkez Viyadüğü’nün 11 Haziran Salı günü trafiğe açılacağını duyurdu.

Yeni Ulaşım Rotası

Yusufeli Merkez Viyadüğü sayesinde, Yusufeli ilçesi ve çevre köyler ile Artvin arası ulaşım mesafesi yaklaşık 15,5 kilometre kısalacak ve ulaşım süresi 25 dakika azalacak. Vatandaşlar, viyadükle zamandan, yakıttan tasarruf ederek daha konforlu bir şekilde seyahat edebilecekler.

Yapılan İmalatlar ve Tasarruf

Bakan Uraloğlu, viyadüğün yapılan sanat yapıları ve üstyapı imalatlarının tamamlandığını belirterek, 7 bin 100 ton çelik kullanıldığını açıkladı. Toplam 44 segment kaynak işlemlerini tamamlayarak viyadüğün birleşimini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yapılan köprü ile toplam 43 milyon lira tasarruf sağlanacak. Ayrıca, viyadük sayesinde kış aylarında meydana gelebilecek doğa olaylarının da önüne geçilecek, trafiğin güvenliği artırılacak.

Yusufeli’nin Ulaşımına Katkı

Yusufeli Barajı ve HES ile kapanan vadi güzergahındaki yolların yerine inşa edilen viyadük, Yusufeli ilçesi ve çevre köyler ile Artvin arasındaki yol mesafesini 685 metreye indirerek ulaşımı daha da kolaylaştıracak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir