Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aile ve Gençlik Fonu’ndan Evlilik Desteği: 150 Bin TL Faizsiz Kredi

Aile ve Gençlik Fonu’ndan Evlilik Desteği: 150 Bin TL Faizsiz Kredi

Haberler Z Haberler Z -
0

Aile ve Gençlik Fonu’ndan Evlenecek Gençlere Destek

Aile ve Gençlik Fonu, aile müessesesinin desteklenmesi ve gençlerin sosyal risklere karşı korunması amacıyla hayata geçirdiği “Evlenecek Gençlerin Desteklenmesi Projesi” ile evlenecek gençlere büyük bir destek sağlıyor. Başvurusu onaylanan gençlere 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz, **150 bin TL tutarında faizsiz kredi** sunulacak. Ayrıca, evlilik öncesi ve sonrası eğitim ve danışmanlık hizmetleri de verilecek.

Gençlerin Başvuru Sayısı 9 Bin 485’e Ulaştı

Edinilen bilgilere göre, Aile ve Gençlik Fonu’na başvuru sayısı **9 bin 485** oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, projenin 15 Şubat itibarıyla başladığını ve ilk etapta Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde pilot uygulamaya başlanacağını belirtti.

Gençlere Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Verilecek

Evlenmek isteyen gençler için ekonomik desteğin yanı sıra evlilik sürecinde karşılaşabilecekleri iletişim sorunlarına yönelik **danışmanlık ve eğitim programları** da sunulacak. Proje uygulamasının ardından depremden etkilenen diğer iller de dahil olmak üzere ulusal düzeyde yaygınlaştırılması planlanıyor. Geliştirilen proje, gençlerin aile kurma sürecinde daha sağlam adımlar atabilmelerini hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir