Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ankara’da Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybeden Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş’ten Açıklama

Ankara’da Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybeden Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş’ten Açıklama

Haberler Z Haberler Z -
0

Ayşe Ateş, Eşinin Ölümünden Önce Yaptığı Paylaşımı Hatırlattı

30 Aralık 2022’de Ankara’da yaşanan silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, davanın ilk duruşması öncesinde açıklama yaptı. Ateş, eşinin ölümünden yaklaşık bir ay önce yaptığı “Dünya çok acı çekiyor ama kötü insanların şiddetinden değil, iyi insanların sessizliğinden” paylaşımını hatırlattı.

Ateş: “Duruşma Öncesi Son Söz”

Ayşe Ateş, dava ile ilgili, “Son iki ayda neler oldu? Neler yaşıyoruz? Eksik iddianamede neler var?” diyerek “Duruşma öncesi son söz” paylaşımında bulundu. Ateş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sustuğumda Muteberdim”

“Tam 16 ay boyunca susabileceğim ölçüde sustum. Bu süre zarfında bu siyasi cinayete ilişkin eksiksiz bir adaletin sağlanacağına olan inancımı korudum. Yüce Allah’a tevekkül ettim, devletime güvendim. Ta ki eksik iddianameyi görene kadar…”

“Sinan Kalkıp Gelse Kimin Suratına Tükürür?”

“Siyasi partileri gezdim. Kamuoyu oluşturmama yardım etmelerini, hukuki destek vermelerini, 1 Temmuz günü Sincan’da görülecek ilk duruşmaya katılmalarını talep ettim. ‘Bunlar FETÖ taktiği’, ‘Ülkücü düşmanlarını kapı kapı dolaşıyor’, ‘Kocası kalkıp gelse suratına tükürür.’ dediler.”

“Hiçbir İftira Siyasi Cinayeti Meşru Kılmadı”

“Yaptıklarından hayvanlar, ağaçlar utandı. Kediler köpekler, çiçekler böcekler utandı. Hepsinden önemlisi, insanlık utandı. Hatta her günün sonunda baktıkları ayna bile onlardan utandı. Yaptıklarından bir tek onlar utanmadı.”

“Nihayetinde Azmettiriciler Ortaya Çıkarılsın”

“Evet! Adalet yerini bulsun. Bulsun ki katiller hukuk sınırları içinde yargılanmış, nihayetinde bu siyasi cinayetin azmettiricileri ortaya çıkarılmış olsun. On sekiz aydır köşe bucak ‘ABD ve CIA ajanlarını’, ‘operasyon çocuklarını’, ‘FETÖ aparatlarını’ arayanlar muradına ersin.”

Ateş, açıklamasını “Adaletle kalın.” diyerek noktaladı. Haber, merakla beklenen davanın gündemine dair önemli bir açıklamayı içeriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir