Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bahçeli: Türk Milleti Cumhur İttifakı’nda Buluşacak

Bahçeli: Türk Milleti Cumhur İttifakı’nda Buluşacak

Haberler Z Haberler Z -
0

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, verdiği bir gazeteye röportajında, 31 Mart seçimlerine azimle, inançla ve sıkı bir şekilde hazırlandıklarını vurguladı. Türkiye’nin 31 Mart seçimlerinde bir kez daha al bayrakta buluşacağını umduğunu belirten Bahçeli, Türk milletinin Cumhur İttifakı’nda uzlaşacağını ifade etti. Mahalli idarelere düşen zillet gölgesini kaldırmak amacıyla çalıştıklarını söyleyen Bahçeli, “Cumhuriyetin yeni yüzyılında tam 5 yıldır insanüstü bir gayretle çalışıyor, çabalıyor ve hazırlık yapıyoruz.” dedi.

Cumhur İttifakı Büyük Şehirlerde Ortak Aday Çıkaracak

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın büyük şehirlerin tamamında ortak aday çıkaracağını açıkladı. Bahçeli, AK Parti ile karşılıklı anlayış, hoşgörü, dayanışma ve saygıya dayalı temas ve diyaloglarının Türkiye’nin önünü açacağını belirtti. Aralarında herhangi bir ihtilaf olmadığını ve uzlaşmayacakları hiçbir konunun bulunmadığını ifade eden Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın 31 Mart seçimlerine damga vuracağını söyledi.

İyi Parti ve CHP İttifakı “Tiyatro”

Devlet Bahçeli, İyi Parti ile CHP arasındaki ittifak girişimlerini “tiyatro” olarak nitelendirdi. Bahçeli, seçimlere kendi adayları ile gireceklerini iddia edenlerin sonunda CHP ile işbirliği yapmak zorunda kaldığını söyledi. İyi Parti ile CHP arasında simbiyotik bir ilişki olduğunu ifade eden Bahçeli, “İyi Parti’nin kumanda odası CHP’dedir, CHP’ninki de HEDEP’tedir.” şeklinde konuştu.

Muhalefetin Tutarsızlığı Mağlubiyet Getirecek

Bahçeli, muhalefet partilerindeki tutarsızlığın hat safhada olduğunu ve bu nedenle mağlup olacaklarını belirtti. CHP’nin yeni genel başkanının HEDEP’e göz kırpması, bölücü ve sözde sanatçılarla ilişki kurması, etnik ve mezhep kışkırtıcılığına heves etmesi gibi tutumları eleştiren Bahçeli, yeni bir masa kursalar da sonuçlarının aynı olacağını söyledi. İyi Parti’nin de içine düştüğü çalkantıları takip ettiklerini belirten Bahçeli, kurulan partilerin ömürlerinin kısa olduğunu ifade etti.

İlgili Yazılar