Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bolu’da Minibüsle Cinayet: İrfan Başkalaycı Duruşmada Kendini Savundu

Bolu’da Minibüsle Cinayet: İrfan Başkalaycı Duruşmada Kendini Savundu

Haberler Z Haberler Z -
0

İrfan Başkalaycı, İsmail Çetin’i Öldürme Gerekçesini Anlattı

Bolu’da yaşanan trajik olayda, İsmail Çetin’in 3 yaşındaki torununun gözü önünde kullandığı minibüsle öldürülmesiyle ilgili ilk duruşma gerçekleşti. Sanık İrfan Başkalaycı, mahkemede kendini şu sözlerle savundu: “Bana ağır küfürler etti ve beni öldüreceğini söyledi. Onu uzaklaştırmak istedim ve gaza bastım. Çetin, aracın yanındaydı. Öldürme kastım yoktu. Eşim araya girmeseydi, o beni öldürmüştü”.

Aracın Önünü Keserek Cinayet İşlendi

Olay, geçen yıl Sultan Köyü’nde meydana geldi. İddialara göre İsmail Çetin ile İrfan Başkalaycı arasında köy kooperatifinin yönetimine ilişkin husumet bulunuyordu. Çetin, Başkalaycı’nın kullandığı minibüsün önünü kesince tartışma çıktı ve Başkalaycı, aracını sürerek Çetin’e çarptı. Sonuç olarak Çetin hayatını kaybetti, Başkalaycı ise tutuklandı.

Duruşmada İki Tarafın Savunmaları

Başkalaycı, olayın şokunu yaşadığını belirterek, üzerinden geçtiğini fark etmediğini söyledi. Çetin’in eşi ise kooperatif nedeniyle husumet olduğunu iddia ederek, “Eşimi kasten öldürdüler” dedi. Duruşma sırasında ise Çetin’in oğluna disiplin cezası verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir