Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. BRICSCAD, PARDUS BÜNYESİNDEKİ TEK CAD ÇÖZÜMÜ OLDU

BRICSCAD, PARDUS BÜNYESİNDEKİ TEK CAD ÇÖZÜMÜ OLDU

Haberler Z Haberler Z -
0

“Deloitte Fast 50” programı kapsamında birçok kez Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden biri seçilen MechSoft, sektörde yine bir ilke imza atıyor. MechSoft çatısı altında 16 yıldır birçok firmaya CAD/CAM çözümleri sağlayan BricsCAD, TÜBİTAK ULAKBİM bünyesinde faaliyet gösteren işletim sistemi Pardus’la bir çözüm ortaklığı sözleşmesini hayata geçiriyor. HEXAGON ve Bricsys işbirliği ile geliştirilen BricsCAD, yapay zeka uygulamaları ve benzersiz altyapısıyla fark yaratırken aynı zamanda Linux, Pardus, MacOS ve Windows ile uyumlu çalışan tek program olma özelliğini de taşıyor.

 

MechSoft CEO’su Gökhan Erdoğdu, Türkiye’de yazılım teknolojileri konusundaki etkinliği artırmak için faaliyet gösteren Pardus ile ortaklıklarının önemini vurguladı. Erdoğdu; “MechSoft olarak böyle önemli bir projeye katkı sağlamaktan dolayı çok mutluyuz. BricsCAD’in, Linux ile %100 uyumlu olma özelliği sayesinde önceki dönemlerde CAD programlarıyla uyumlu olamadıkları için Pardus’a tüm birimleriyle geçiş yapamayan kamu kurumları ve özel kuruluşların sisteme kolaylıkla geçişlerini birlikte hedefliyoruz.” diye vurguladı.

 

TÜBİTAK ULAKBİM Pardus Proje Yöneticisi Cengiz Çelik; “İnşaat, mimari ve mühendislik alanlarında hizmet veren kurumlar için olmazsa olmaz yazılımlardan olan CAD yazılımları çoğunlukla platform bağımlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle belediyeler ya da kamu kurumlarının belirli birimlerinde ihtiyaç duyduğu platform bağımsız CAD yazılımı ihtiyacını Pardus çözüm ortağımız MechSoft firmasının BricsCAD ürünü ile çözümlemek artık mümkün.” diye belirtti.

 

 

Mechsoft Hakkında:

MechSoft, müşterilerine en iyi dijital deneyimi kazandırmak üzere 2008 yılında kurulmuştur. Sunduğu çözümler ile müşterilerinin günlük işlerini daha kolay, verimli ve rekabetçi şekilde yapmalarını hedeflemektedir. Türkiye çözüm ortaklığını yaptığı alanlarında lider ürünlerin yanında, müşteri ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği ürünleri de müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

Bilişim Teknolojileri sektöründe hızlı adımlarla yol alan MechSoft, tüm uluslararası teknoloji trendlerini takip eden, birçok kez Deloitte Fast 50 programı kapsamında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden biri seçilen, çok kısa zamanda büyük başarılar yakalayan ve önemli referanslar elde eden yenilikçi bir teknoloji firmasıdır. https://www.mechsoft.com.tr

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir