Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cevdet Yılmaz ve AK Parti’den UEFA’ya Tepki

Cevdet Yılmaz ve AK Parti’den UEFA’ya Tepki

Haberler Z Haberler Z -
0

Cevdet Yılmaz: “Karar Kabul Edilemez”

AK Parti’den Cevdet Yılmaz, UEFA Disiplin Kurulu’nun milli futbolcu Merih Demiral’a Avusturya maçındaki “bozkurt” hareketi nedeniyle verdiği 2 maçlık cezaya tepki gösterdi. Yılmaz, kararı “kabul edilemez” olarak nitelendirdi.

Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç: “Unutulmayacak Kara Leke”

Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, karara sosyal medyadan tepki göstererek, “Karar futbol tarihinde unutulmayacak kara leke olacak” dedi. Kılıç, siyasi bir yaklaşımın yansıması olduğunu belirtti.

Ömer Çelik: “Siyasi Baskı Gölgesi”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, UEFA kararının belirli baskı gruplarının etkisiyle alındığını belirterek, kararın futbolun üzerine siyasi baskı gölgesi düşürdüğünü ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: “Haksız ve Yanlı Karar”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, UEFA’nın haksız ve yanlı kararını kınayarak, “Ülkemize ve milli futbolcumuz Merih Demiral’a uygulanan bu çifte standarda karşı hukuki yollardan hakkımızı aramaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: “Çifte Standartlı Karar”

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, UEFA’nın verdiği cezanın çifte standartlı ve ön yargılı bir anlayışın neticesi olduğunu belirterek, “Maksadını aşan bu karar, EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na gölge düşürdüğü gibi sporun barış ve dostluk iklimini de zedelemektedir” dedi.

Dışişleri Bakanlığı: “Esefle Karşılıyoruz”

Dışişleri Bakanlığı, UEFA’nın Merih Demiral’a verdiği cezayı esefle karşıladığını belirterek, uluslararası spor karşılaşmalarının toplumları bir araya getirmek için düzenlendiğini vurguladı. Kararın yabancılara karşı ön yargılı davranma eğilimini arttırdığını ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir