Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP, 125 Seçim Bölgesinde Adaylarını Belirledi

CHP, 125 Seçim Bölgesinde Adaylarını Belirledi

Haberler Z Haberler Z -
0

PM Toplantısında Aday Belirlemeleri Yapıldı

CHP’nin Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında 2 oturum halinde toplandı. Toplantıda, partinin 3’ü büyükşehir olmak üzere 125 seçim bölgesinde daha adayları belirlendi. PM toplantısında Hatay Büyükşehir Belediyesi için Lütfü Savaş’ın adaylığına ilişkin değişim gündeme gelmedi.

Yeni Adaylar Kimler?

Parti toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, CHP Malatya Büyükşehir Belediyesi için Veli Ağbaba’yı, Ordu Büyükşehir Belediyesi için Zekai Sana’yı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi için Murat Molu’yu aday gösterdi.

Çankaya adayı olarak Hüseyin Can Güner seçilirken, Edirne Belediyesi’nde Şükrü Ciravoğlu, Adıyaman Belediyesi’nde Abdurrahman Tutdere, Kars Belediyesi’nde Dindar Gültekin ve Iğdır’da Volkan Kaylan aday olarak belirlendi.

İstanbul İlçelerindeki Adaylar

CHP, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde Mesut Kösedağı, Ümraniye’de Aykut Erdoğdu, Çekmeköy’de Orhan Çerkez, Avcılar’da Utku Caner Çaykara, Adalar’da Ali Ercan Akpolat, Bakırköy’de Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu, Beykoz’da Alaattin Köseler, Sarıyer’de Mustafa Oktay Aksu, Kağıthane’de Tonguç Çoban, Esenyurt’ta Ali Gökmen, Zeytinburnu’nda Onur Soytürk’ü aday olarak belirledi.

Diğer İlçelerde Adaylar

Partinin Ankara’nın Çankaya ilçesinde adayı Hüseyin Can Güner, Sincan’da Veysel Alkan, Çubuk’ta Can Kaderoğlu ve Akyurt’ta ise Filiz Geygel oldu. Adana’nın Seyhan ilçesinde Oya Tekin, Çukurova’da Emrah Kozay, Yüreğir’de Nurettin Tanış ve Yumurtalık’ta Erdinç Altıok aday gösterildi.

Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde Hakan Şehirli, Bandırma’da Dursun Mirza, Edremit’te Mehmet Ertaş, Havran’da Levent Gökalp, İvrindi’de Ali Kundakçı, Karesi’de Serpil Akgül, Manyas’ta Ahmet Duru, Savaştepe’de Ali Koyuncu aday yapıldı. Aydın’ın Didim ilçesinde Hatice Gençay, Germencik’te Burak Zencirci, Artvin’in Yusufeli ilçesinde Barış Demirci, Bursa’nın Gemlik ilçesinde Şükrü Deviren, Mudanya’da Deniz Dalgıç, Kestel’de Akan Ayaz ve Nilüfer’de Şadi Özdemir aday oldu.

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde Bülent Ecevit Atalay, Denizli’nin Babadağ ilçesinde Fuat Üstündağ, Çardak’ta Ali Altıner, Tavas’ta Kadir Tatık, Bolu’nun Gerede ilçesinde Bekir Uzun, Samsun’un Havza ilçesinde Ertaş Çoban, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Ahmet Sarıkurt, Sivas’ın Divriği ilçesinde Cihan Deniz Akbaş aday gösterildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir