Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: “KKTC’nin Gelişimine Destek Olmaya Devam Edeceğiz”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: “KKTC’nin Gelişimine Destek Olmaya Devam Edeceğiz”

Haberler Z Haberler Z -
0

Yılmaz ve Üstel Arasındaki Görüşmeye İlişkin Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Üstel’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, iki ülke arasındaki işbirliğinin derinleştiğini ifade etti. İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü’nü sonuca ulaştırdıklarını belirten Yılmaz, 16 milyar Türk lirasını kapsayan bu paketin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gelişimine katkı sağlayacağını vurguladı.

Ekonomik ve Sosyal Konulardaki Hedefler

Yılmaz, tarım, turizm, eğitim, ulaşım, sanayi ve sağlık alanlarında yapılan çalışmaların devam edeceğini belirtti. Yapay zekadan bilişim projelerine kadar geniş bir yelpazede işbirliğinin süreceğini dile getiren Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yenilikçilik ve girişimciliğin desteklenmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Ekonomik İstikrar ve İşbirliği

Yılmaz, siyasi istikrarın ekonomik istikrarı sağlayacağını vurgulayarak, Türkiye’deki ekonomik programın başarılı bir şekilde uygulandığını ve bunun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de olumlu yansımaları olacağını ifade etti. Ekonomik ve siyasi istikrarın devamlılığının bölge için hayati önem taşıdığını belirten Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gelişimine katkı sunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Yılmaz, Kıbrıs’ın bereketli ovalarını suyla buluşturarak tarımsal üretimi desteklemeyi planladıklarını ve diğer sektörlerde de işbirliğini artırarak KKTC’nin refahına katkıda bulunacaklarını belirtti. Türkiye ve KKTC’deki ekonomik ve siyasi istikrarın devamının her iki ülke ve bölge için önemli olduğunu vurgulayarak, planlı ve koordineli şekilde devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir