Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında Gazze ve Diğer Gündem Maddeleri Değerlendirilecek

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında Gazze ve Diğer Gündem Maddeleri Değerlendirilecek

Haberler Z Haberler Z -
0

Gazze’deki Son Durum Görüşülecek

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında, Gazze’deki son durumun değerlendirilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Gazze’deki insanlık dramının sona ermesi için yaptığı diplomatik girişimler ve Türkiye’nin insani yardımları ele alınacak. Bu önemli toplantıda, Gazze’deki gelişmelerin nasıl ilerleyeceği ve Türkiye’nin bu konudaki desteği üzerine konuşulacak.

Enflasyon ve Yeni Asgari Ücret Gündemde

Kabine toplantısının bir diğer gündem maddesi ise enflasyonla mücadele olacak. Türkiye ekonomisindeki enflasyon sorununun çözümü için neler yapılması gerektiği tartışılacak. Ayrıca, yeni asgari ücret konusu da ele alınacak. 11 Aralık’ta yapılacak olan ilk toplantı öncesinde son durum değerlendirilecek ve asgari ücretin belirlenmesiyle ilgili kararlar alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan’a Gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir haftada yoğun bir görüşme trafiği içerisinde bulunuyor. Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar ziyaretlerinin ardından Cumhurbaşkanı, Yunanistan’a gidecek. Ankara-Atina hattındaki son durumun değerlendirilmesi, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve işbirliği imkanlarının ele alınması bekleniyor.

İlgili Yazılar