Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ekonomik VDS Server

Ekonomik VDS Server

Haberler Z Haberler Z -
0

VDS günümüzde sıklıkla tercih edilen hosting çözümleri içerisinde yer alır. Bu sanallaştırma uygulaması sayesinde RAM, CPU, SSD Disk gibi farklı fiziksel sunucu kaynaklarının donanımsal olarak izole sunuculara bölünmesi ile elde edilir. Vds kiralama günümüzde şirketler tarafından sıklıkla tercih edilir. VDS sunucu sayesinde tamamen yalıtılmış fiziksel sunucu performansına sahip olan barındırma ortamlarının elde edilmesi mümkün olur. VDS Server izolasyon özellikleri ile VM’de yer alan aşırı kaynak tüketimlerinin önüne geçer. Bu şekilde son derece verimli bir şekilde kullanımı mümkündür.

Verimek sitesi ile ucuz ve ekonomik VDS elde edilmesi sağlanır. Bu şekilde özel sunucuların maliyetlerini karşılamadan benzer performanslarda ve bunun yanında kontrol ve yapılandırma özelliklerine sahip olan VDS tercih edilebilir. VDS izolasyon ve performans özelliklerine sahip olduğu için Dedicated sunucu ortamına son derece yakın olan bir hosting çözümü olarak karşımıza çıkar. Web sitesini VDS üzerinde barındıran siteler kendilerine özel olan işlemci ve ram kullanımını paylaşımsız olarak gerçekleştirirler. Diğer site sahiplerinin bu kaynakları kullanması gibi durumlar söz konusu olmaz.

VDS Sunucu Barındırma

VDS teriminin Türkçe karşılığı Sanal Atanmış Sunucu şeklindedir. Sanallaştırma sunucusu ile sunucu donanımının tamamen birbirinden bağımsız olan sunuculara dönüştürülmesi işlemi gerçekleştirilir. Web site sahipleri sitesini VDS üzerinde barındırır. Bu sayede kendilerine özel ayrılan işlemci ve RAM gibi kaynakları da bulunur. Bu sunucular sahip oldukları performans ve izolasyon kalitesi ile Dedicated ortamlarına yakındır.

Sunucu barındırma sayesinde bu işlemlerin hızlı bir şekilde halledilmesi mümkün olur. Bu şekilde web siteleri daha kaliteli bir görünüm alır. VDS sisteminin %100 yedeğe sahip olan bulut alt yapısı vardır. Bu da doğru hizmetler için olmazsa olmaz faktörler arasında yer alır. Bunun için bu hizmetlerin uzman kişilerden alınması önemlidir.

Reseller hosting, hosting satışı yapacak kişilere yönelik satılır. Birden fazla web sitesi bulunan ya da kendine ait tema gibi içerik oluşturmak ve bunların satışını yapmak isteyen web geliştiricileri de tercih eder. Kendi yazılımları üzerinde çalışan yazılımcılar Reseller hosting paketleri ile aynı alan içinde yazılımların demolarını yayınlayabilirler. Bunun yanında müşterilere satmış oldukları yazılımların hosting hizmetlerini da sağlayabilirler.

VDS Server Kiralama Fiyatları

VDS kiralama kaynakların artırımı ya da azalımı neticesinde değişiklik gösteren bir konudur. Yeni client bilgisayar kullanımına geçen şirketler küçük maliyetler ile VDS alt yapısını güçlendirebilirler. Sunucu gereksinimi azalan ancak tamamen kopmayan firmalar VDS donanım özelliklerini azaltarak kullanmaya devam edebilirler. Ekran kartlı sunucu VDS kiralama ile kolay bir şekilde çalıştırabilir.

Verimek ile VDS kiralama işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. VDS kiralama işlemlerinde müşterilere donanım garantisi verilir. Bunun yanında sunucunun tüm donanım bileşenlerini de kapsama özellikleri bulunur. VDS server yedekleme konusunda birden fazla opsiyon sunar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir