Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Erken Rezervasyon Yaptıranlar Dikkat! Tüketici Hakem Heyeti’ne Başvurma Hakkınız Var

Erken Rezervasyon Yaptıranlar Dikkat! Tüketici Hakem Heyeti’ne Başvurma Hakkınız Var

Haberler Z Haberler Z -
0

Erken Rezervasyon Fırsatları ve Tüketici Hakları

Bir tatil için ailenizle rezervasyon yaptınız, ancak daha sonra aynı şartlardaki tatil paketinin daha uygun fiyata satıldığını fark ettiniz mi? Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak fazla ödediğiniz bedelin iadesini talep edebilirsiniz.

Ticari Reklam ve Aldatıcı Ticari Uygulamalar

Tüketici Konfederasyonu (TÜKONFED) Başkanı Aydın Ağaoğlu, özellikle yaz sezonundaki tatil rezervasyonlarında sıklıkla yaşanan bu duruma ilişkin uyarılarda bulunuyor. Erken rezervasyon yapan tüketicilerin daha uygun fiyatlarla tatil hizmeti alacağı algısının oluşturulmasının ardından, daha sonradan aynı hizmeti daha uygun fiyatla satın almak isteyenlere karşı adil olunmadığını belirtiyor.

Tüketici Hakem Heyeti’ne Başvuru ve Yaptırımlar

Ağaoğlu, tüketicilerin internet üzerinden ücretsiz olarak Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak yaşadıkları mağduriyeti giderme şansına sahip olduklarını vurguluyor. Tüketicilerin firmalara idari para cezası uygulanmasını sağlayabileceği gibi, fazla ödedikleri bedellerin iadesini de talep edebileceklerini ifade ediyor.

Ağaoğlu’nun verdiği bilgilere göre, Tüketici Hakem Heyeti’ne yapılan başvurular sonucunda verilen kararlar mahkeme kararı hükmünde olup taraflar için bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Tüketicilerin haklarını korumak adına bu mekanizmayı kullanmaları önem arz etmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir