Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İşbirliği Protokolü

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İşbirliği Protokolü

Haberler Z Haberler Z -
0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı Katıldı

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nin Konferans Salonu’nda düzenlenen törene, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katıldı.

İşbirliği Protokolü İmzalandı

İşbirliği protokolünü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Samet Güneş imzaladı.

Mesleki Eğitime Destek

Törende konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye’nin gelişimi için donanımlı gençlere ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, mesleki ve teknik eğitimi daha yüksek standartlara taşımak gerektiğini belirtti.

İstihdam Verileri

Işıkhan, Nisan 2024’te istihdam sayısının rekor seviyeye çıktığını, işsizlik oranının son 10 yılın en düşük seviyesine indiğini ve İŞKUR aracılığıyla 1,3 milyon vatandaşın işe yerleşmesine destek olduklarını açıkladı.

Gençlere Destek

İmzalanan işbirliği sayesinde, meslek liselerinden mezun gençlere asgari ücretten yüzde 30 daha fazla cep harçlığı verileceğini belirten Işıkhan, mezunların iş hayatına daha kolay adapte olmalarını sağlayacaklarını söyledi.

Meslek ve Teknik Eğitim Politika Belgesi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise hazırlanan meslek ve teknik eğitim politika belgesinin bu hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanacağını duyurdu.

İstihdama Yönelik Adımlar

Tekin, mesleki eğitimi alan gençlerin iş hayatına girişini kolaylaştırmak için çeşitli adımlar atacaklarını ve işbirliği protokolüyle atılan adımların sektörün tüm taraflarıyla ele alındığını belirtti.

Bu önemli törenin ardından Bakanlar, Mamak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Azra Kaderoğlu’nun keman dinletisini dinledi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir